DC: Obrat sa nepodaril

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Obrat sa nepodaril

Slovenskí tenisti nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V kvalifikačnom dueli prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Českom 1:3. O rozhodujúci tretí bod pre české farby sa zaslúžil Jiří Veselý, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Andreja Martina po vyše dvaapolhodinovom trojsetovom boji 4:6, 7:5, 7:5. V druhom dejstve otočil z 2:5, v treťom odvrátil za stavu 4:5 mečbal. Slovákov čaká v septembri zápas o to, aby v roku 2021 opäť mohli hrať kvalifikáciu o postup na finálový turnaj.

Martin po prehre neskrýval sklamanie. "Mal som to celé vo vlastných rukách. V druhom sete som viedol 5:2, za stavu 5:4 v treťom sete som mal mečbal, no zápas som nedotiahol do úspešného konca, čo ma veľmi mrzí. Veľmi ťažko sa mi hľadajú slová po takomto zápase. Začal som horšie, no postupne som sa dostal na koňa a dominoval som, no rovnako ako proti Lukášovi Rosolovi som nezvldáol koncovky. Jirkov výkon sa naopak stuopňoval a na konci zápasu hral najlepší tenis."

Podľa slovenského kapitána Dominika Hrbatého boli všetky tri dvojhry ako cez kopírak. "Koncovky setov zvládli lepšie českí tenisti. Neviem, čím to bolo. Možno tým, že boli v minulosti v elitnej svetovej štyridsiatke a majú viac skúsenosti z náročných zápasoch. Našim chalanom chýbalo viac odvahy. Andrej Martin hral od stavu 1:3 v prvom sete veľmi dobre, no nedotiahol to. Chýbala jediná loptička. Pri mečbale Veselý zaservoval do inej strany, ako Andrej čakal. Ak by rozhodovala záverečná dvojhra, Noro Gombos by mal veľkú šancu zdolať Lukáša Rosola. Vo štvorhre boli Filip Polášek s Igorom Zelenayom o triedu lepší. V septembri urobíme všetko pre to, aby sme sa zachránili vo svetovej skupine. Možno to bude môj posledný zápas na kapitánskej lavičke. Dal som si za cieľ v priebehu troch rokoch postúpiť na finálový turnaj a ten sa nám splniť nepodarilo."

Veselý označil zápas s Martinom za veľmi náročný. "Začal som veľmi dobre, viedol som 3:1, za stavu 3:2 som však pokazil ľahký volej a karta sa obrátila. Androz Martin začal hrať neuveriteľný tenis, všetko vybehal a dokázal zneškodniť moje podania. Aj za nepriaznivého stavu som však veril, že sa to ešte dá otočiť. V treťom sete môj servis začal viac písať, čo mi veľmi pomohlo. Dnes sme si zaslúžili vyhrať obaja, som rád, že aj s prispením šťastia sa to podarilo mne. Bol to môj najťažší daviscupový zápas v kariére."

Český kapitán Jaroslav Navrátil počítal s tým, že Slováci budú tvrdý oriešok. "Vedel som, že nás čaká veľmi náročný zápas. Po prvom dni vyzeralo všetko optimisticky, viedli sme 2:0. Upozorňoval som však, že Slováci budú ešte hrýzť. Priznám sa, že som nečakal, že Andrej Martin bude hrať taký kvalitný tenis. Klobúk dolu pred Jirkom, ako to dokázal otočiť. Dúfam, že v Madride dosiahneme solídny výsledok." (tasr)

Tóth: Tesná prehra veľmi bolí

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom treťom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po prehrách s Nemeckom a USA nestačili v nedeľu na výber ČIle a podľahli mu 1:2. Hoci pred stretnutím bolo jasné, že šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už nemajú, príkladne bojovali vo všetkých zápasoch a od víťazstva ich delila jediná loptička. Napokon však v záverečnej štvorhre ťahali za kratší koniec a v skupine C obsadili štvrté miesto.

15. 09. 2024
Davis Cup Více zde

DC: Slovensko podľahlo Čile 1:2

Slovenskí tenisti neuspeli ani v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára. Na harde v čínskom Ču-chaji prehrali s Čile 1:2 a v tabuľke obsadili posledné štvrté miesto. O všetkom rozhodla štvorhra, v ktorej Norbert Gombos s Lukášom Kleinom podľahli páru Nicolas Jarry, Marcelo Barrios Vera 4:6, 7:6(3), 6:7(5).

DC: Kovalík vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 1:1. O vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Tibora Tótha sa na harde v čínskom Ču-chaji zaslúžil Jozef Kovalík, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Alejandra Tabilla 6:4, 6:7(5), 6:1 za 122 minút. Kovalík podal proti 22. hráčovi svetového rebríčka ATP výborný výkon a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére.

DC: Gombos podľahol Garínovi

Slovenskí tenisti prehrávajú vo svojom treťom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 0:1. O úvodný bod pre juhoamerické farby sa na harde v čínskom Ču-chaji postaral Cristian Garín, ktorý v súboji tímových dvojok zdolal Norberta Gombosa 2:6, 6:1, 6:2 za 95 minút. V druhom singli proti sebe nastúpia Jozef Kovalík a Alejandro Tabilo.

DC: Tóth hodnotí stretnutie s USA

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom druhom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po utorkovej prehre s Nemeckom nestačili v piatok na výber USA a podľahli mu rovnako 0:3. Šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už stratili, no stále majú pred sebou ešte jedno stretnutie. V nedeľu o 5.00 h SEČ nastúpia proti reprezentácii Čile.

13. 09. 2024

DC: SR v debli s tesnou prehrou

Slovenskí tenisti stratili šancu na postup na novembrový finálový turnaj Davisovho pohára do Malagy. V druhom vystúpení v C-skupine totiž prehrali na harde v čínskom Ču-chaji s USA 0:3. V záverečnej štvorhre za rozhodnutého stavu podľahli Lukáš Klein s Norbertom Gombosom páru Austin Krajicek, Rajeev Ram vo veľmi vyrovnanom zápase 7:6(4), 6:7(4), 1-10 za 113 minút.