Aj Kližan prehral, USA vedú 2:0

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Aj Kližan prehral, USA vedú 2:0

Slovensko prehráva po prvom dni play off o postup do svetovej skupiny Davisovho pohára s USA 0:2. V Chicagu sa o druhý bod domácich postaral Sam Querrey, ktorý zdolal Martina Kližana 7:6(6), 6:3, 6:3. V sobotu je na programe štvorhra od 21.00 v priamom prenose RTVS.

Kližan začal sľubne, prelomil podanie súpera, brejk potvrdil a viedol 2:0. Mal lepšiu medzihru, ale na svoj prvý servis sa nemohol spoľahnúť prakticky celý zápas. Napriek tomu mohol prvý set dotiahnuť do víťazstva, keď vedúc 5:4 podával. Šancu nedokázal využiť, v tajbrejkovej koncovke sa presadil Querrey a položil základ víťazstva. V ďalších dvoch setoch bol už Američan lepším hráčom so stabilnejším výkonom, v treťom sete viedol 3:0 a Kližan sa už nezmobilizoval na odpor. Querrey nastrieľal 20 es, proti Kližanovým 6, Kližan urobil 11 dvojchýb, Američan iba 4. Na víťazné údery z pohľadu víťaza bol pomer 36:37, nevynútené chyby 14:31. Domáci majú víťazstvo na dosah, vo štvorhre sú bratia Bryanovci vysokí favoriti.

"Bolo to ťažké. Ale podržalo ma podanie, ktoré bolo mojou najväčšou zbraňou. Dostával som tak súpera hneď pod tlak," povedal Querrey. "Sam bol na kurte lepším hráčom. A keďže bol lepší, preto vyhral," vyjadril sa Kližan.
"Takýto deň sme si predstavovali. Vedieme pohodlne 2:0 a teraz prídu do akcie bratia Bryanovci. Obaja, Sam aj Jim, začali pomalšie, ale končili mocne. Na koncoch zápasov hrali najlepší tenis," spokojne zhodnotil kapitán domácich a bývalá svetová jednotka Jim Courier.
"Myslel som si, že by sme v oboch zápasoch mohli mať nejaké šance. V oboch prvých setoch sme boli blízko," povedal Miloš Mečíř.
V daviscupovej histórii ide o tretí vzájomný súboj medzi Slovenskom a USA, v oboch doterajších uspeli Američania. Vo februári 2002 zvíťazili na harde v Oklahome 5:0, v septembri 2003 v baráži o svetovú skupinu v prvom zápase v bratislavskom NTC 3:2.
Slováci bojujú o postup medzi elitnú šestnástku po šesťročnej prestávke, v uplynulých sezónach sa zachraňovali v 1. skupine euro-africkej zóny. Na prelome januára a februára deklasovali v 1. kole v NTC Lotyšsko 5:0 a začiatkom apríla si poradili s Rakúskom 4:1. (stz, tasr)

Tóth: Tesná prehra veľmi bolí

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom treťom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po prehrách s Nemeckom a USA nestačili v nedeľu na výber ČIle a podľahli mu 1:2. Hoci pred stretnutím bolo jasné, že šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už nemajú, príkladne bojovali vo všetkých zápasoch a od víťazstva ich delila jediná loptička. Napokon však v záverečnej štvorhre ťahali za kratší koniec a v skupine C obsadili štvrté miesto.

15. 09. 2024
Davis Cup Více zde

DC: Slovensko podľahlo Čile 1:2

Slovenskí tenisti neuspeli ani v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára. Na harde v čínskom Ču-chaji prehrali s Čile 1:2 a v tabuľke obsadili posledné štvrté miesto. O všetkom rozhodla štvorhra, v ktorej Norbert Gombos s Lukášom Kleinom podľahli páru Nicolas Jarry, Marcelo Barrios Vera 4:6, 7:6(3), 6:7(5).

DC: Kovalík vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 1:1. O vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Tibora Tótha sa na harde v čínskom Ču-chaji zaslúžil Jozef Kovalík, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Alejandra Tabilla 6:4, 6:7(5), 6:1 za 122 minút. Kovalík podal proti 22. hráčovi svetového rebríčka ATP výborný výkon a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére.

DC: Gombos podľahol Garínovi

Slovenskí tenisti prehrávajú vo svojom treťom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 0:1. O úvodný bod pre juhoamerické farby sa na harde v čínskom Ču-chaji postaral Cristian Garín, ktorý v súboji tímových dvojok zdolal Norberta Gombosa 2:6, 6:1, 6:2 za 95 minút. V druhom singli proti sebe nastúpia Jozef Kovalík a Alejandro Tabilo.

DC: Tóth hodnotí stretnutie s USA

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom druhom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po utorkovej prehre s Nemeckom nestačili v piatok na výber USA a podľahli mu rovnako 0:3. Šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už stratili, no stále majú pred sebou ešte jedno stretnutie. V nedeľu o 5.00 h SEČ nastúpia proti reprezentácii Čile.

13. 09. 2024

DC: SR v debli s tesnou prehrou

Slovenskí tenisti stratili šancu na postup na novembrový finálový turnaj Davisovho pohára do Malagy. V druhom vystúpení v C-skupine totiž prehrali na harde v čínskom Ču-chaji s USA 0:3. V záverečnej štvorhre za rozhodnutého stavu podľahli Lukáš Klein s Norbertom Gombosom páru Austin Krajicek, Rajeev Ram vo veľmi vyrovnanom zápase 7:6(4), 6:7(4), 1-10 za 113 minút.