DC: Slovensko prehráva 0:1

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Slovensko prehráva 0:1

Slovenskí tenisti prehrávajú v dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára s Rumunskom 0:1. O úvodný bod pre hostí sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Nicholas David Ionel, ktorý pri svojom debute v prestížnej súťaži zdolal slovenskú dvojku Norberta Gombosa (na snímke) po vyše trojhodinovom trojsetovom boji 6:7(4), 7:5, 6:4.

Gombos hneď v úvodnom geme prelomil podanie Ionela a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. Slovenský reprezentant vedel zatlačiť Rumuna z forhendu a pripraviť si dobrú pozíciu na zakončenie výmen. Ionel čakal na súperove chyby a tie prišli v šiestom geme, keď Gombos dvakrát zaváhal na sieti a Rumun vyrovnal na 3:3. Ionel ťažil z dobrého pohybu po dvorci, dokázal s Gombosom držať krok v dlhých výmenách a v desiatom geme si pri podaní súpera vypracoval tri setbaly. Gombos ich však odvrátil, vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom slávil úspech. Za stavu 6:4 premenil po víťaznom bekhende po čiare hneď prvý setbal.

V druhom dejstve za stavu 4:4 nevyužil Ionel tri brejkbaly, no v jedenástom geme zobral Gombosovi servis a pri vlastnom podaní následne vyrovnal na 1:1 na sety. Gombos sa snažil hrať aktívne a diktovať tempo, no vo výmenách robil v týchto fázach zápasu priveľa nevynútených chýb. Ionel pôsobil na kurte čoraz sebavedomejšie. V treťom sete za stavu 3:3 opäť Gombosa brejkol a šancu na víťazstvo už z rúk nepustil. Za stavu 5:4 premenil proti hráčovi hneď prvý mečbal.

"Začal som celkom fajn, škoda, že ma za stavu 3:2 brejkol späť. Po vyhratom tajbrejku som bol dobre nakopnutý, v druhom sete som mal viac šancí ako súper, no nevyužil som ich. Bol som prekvapený, že Ionel dobre servoval, nedal mi žiadny fiftín zadarmo a všetko som si musel uhrať sám. Voleje som často hral z ťažkej pozície a Ionel ma obhodil. Škoda, že v treťom sete som dal dva tesné auty. Som sklamaný, lebo počas týždňa som sa na tréningoch cítil dobre. Potvrdilo sa, že v Davis Cupe rebríčkové postavenie nie je rozhodujúce. Ionel podal životný výkon," uviedol Gombos.   (stz, tasr)

Tóth: Tesná prehra veľmi bolí

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom treťom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po prehrách s Nemeckom a USA nestačili v nedeľu na výber ČIle a podľahli mu 1:2. Hoci pred stretnutím bolo jasné, že šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už nemajú, príkladne bojovali vo všetkých zápasoch a od víťazstva ich delila jediná loptička. Napokon však v záverečnej štvorhre ťahali za kratší koniec a v skupine C obsadili štvrté miesto.

15. 09. 2024
Davis Cup Více zde

DC: Slovensko podľahlo Čile 1:2

Slovenskí tenisti neuspeli ani v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára. Na harde v čínskom Ču-chaji prehrali s Čile 1:2 a v tabuľke obsadili posledné štvrté miesto. O všetkom rozhodla štvorhra, v ktorej Norbert Gombos s Lukášom Kleinom podľahli páru Nicolas Jarry, Marcelo Barrios Vera 4:6, 7:6(3), 6:7(5).

DC: Kovalík vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 1:1. O vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Tibora Tótha sa na harde v čínskom Ču-chaji zaslúžil Jozef Kovalík, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Alejandra Tabilla 6:4, 6:7(5), 6:1 za 122 minút. Kovalík podal proti 22. hráčovi svetového rebríčka ATP výborný výkon a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére.

DC: Gombos podľahol Garínovi

Slovenskí tenisti prehrávajú vo svojom treťom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 0:1. O úvodný bod pre juhoamerické farby sa na harde v čínskom Ču-chaji postaral Cristian Garín, ktorý v súboji tímových dvojok zdolal Norberta Gombosa 2:6, 6:1, 6:2 za 95 minút. V druhom singli proti sebe nastúpia Jozef Kovalík a Alejandro Tabilo.

DC: Tóth hodnotí stretnutie s USA

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom druhom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po utorkovej prehre s Nemeckom nestačili v piatok na výber USA a podľahli mu rovnako 0:3. Šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už stratili, no stále majú pred sebou ešte jedno stretnutie. V nedeľu o 5.00 h SEČ nastúpia proti reprezentácii Čile.

13. 09. 2024

DC: SR v debli s tesnou prehrou

Slovenskí tenisti stratili šancu na postup na novembrový finálový turnaj Davisovho pohára do Malagy. V druhom vystúpení v C-skupine totiž prehrali na harde v čínskom Ču-chaji s USA 0:3. V záverečnej štvorhre za rozhodnutého stavu podľahli Lukáš Klein s Norbertom Gombosom páru Austin Krajicek, Rajeev Ram vo veľmi vyrovnanom zápase 7:6(4), 6:7(4), 1-10 za 113 minút.