DC: SR - Maďarsko 1:2

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: SR - Maďarsko 1:2

Slovensko prehráva v 2. kole I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára s Maďarskom nečakane 1:2. Vo štvorhre podľahla v AEGON aréne dvojica Martin Kližan, Andrej Martin páru Márton Fucsovics, Attila Balázs v piatich setoch 3:6, 6:2, 3:6, 7:6(5), 1:6.

Ak si chcú Slováci udržať nádej na postup do septembrovej baráže o svetovú skupinu, Kližan musí v úvodnej nedeľňajšej dvojhre so začiatkom o 13.00 v dueli tímových jednotiek zdolať Fucsovicsa.
      Maďarský tandem hneď v úvodnom geme prelomil podanie Kližana, po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0 a prvý set získal vo svoj prospech. Fucsovics s Balázsom výborne podávali, dobre sa dopĺňali na dvorci. Druhé dejstvo bolo v réžii Kližana s Martinom, ktorí sa zlepšili na returne a dvakrát brejkli Balázsa. O osude tretieho setu rozhodol šiesty gem, v ktorom Maďari po prestrelke na sieti zobrali Martinovi servis. Na začiatku štvrtého setu nevyužili Fucsovics s Balázsom sériu brejkbalov, za stavu 5:5 však získali podanie Martina a išli podávať na víťazstvo v zápase. Slováci však zahrali skvele na returne a vynútili si tajbrejk, v ktorom slávili úspech. Maďari sa však bleskovo zmobilizovali, v rozhodujúcom sete po dvoch brejkoch odskočili Slovákom na 5:0 a zápas už dotiahli do úspešného konca.
      Martin bol po prehre sklamaný. "Bol to veľmi vyrovnaný zápas, o ktorom rozhodlo pár detailov. Maďari počas celého zápasu výborne podávali, bolo veľmi ťažké ich brejknúť. My sme sa s Kližom nikdy nevedeli zísť. V jednom geme som dobre returnoval ja, v druhom on, no nikdy nie obaja. Necítil som sa na dvorci veľmi dobre a v piatom sete som postupne odchádzal fyzicky. V uplynulom období som nehral štvorhry, čo sa dnes naplno prejavilo. Bol som neistý na volejoch."
      Ani Kližan nebol so svojím výkonom spokojný. "Bolo to z mojej strany veľmi zlé. Andrej hral v prvých dvoch setoch na rozdiel odo mňa veľmi dobre, lepšie returnoval. Maďari hrali lepšie ako my a zaslúžene vyhrali. Mali sme síce lepší renking, no na kurte to vyzeralo ináč." Slovenský kapitán Miloslav Mečíŕ tvrdí, že ešte nie je nič stratené. "Prehrávať 1:2 po druhom dni je nepríjemné, no ešte sa to dá otočiť. Verím, že Martin Kližan v nedeľu vyrovná na 2:2 a o všetkom rozhodne záverečná dvojhra. Maďarský pár dnes zahral výborne, bol agresívnejší a aktívnejší na sieti. Fucsovics opäť výborne podával a aj Balázs dnes servoval veľmi dobre."

V AEGON aréne ide o reprízu minuloročného duelu druhého kola kontinentálnej zóny, v ktorom zverenci kapitána Miloslava Mečířa v júli zvíťazili hladko 3:0. V septembrovej baráži o účasť vo svetovej skupine prehrali na tráve v Sydney s domácou Austráliou 0:3. Slováci naposledy účinkovali medzi elitnou daviscupovou šestnástkou v roku 2006.   (tasr)

Tóth: Tesná prehra veľmi bolí

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom treťom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po prehrách s Nemeckom a USA nestačili v nedeľu na výber ČIle a podľahli mu 1:2. Hoci pred stretnutím bolo jasné, že šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už nemajú, príkladne bojovali vo všetkých zápasoch a od víťazstva ich delila jediná loptička. Napokon však v záverečnej štvorhre ťahali za kratší koniec a v skupine C obsadili štvrté miesto.

15. 09. 2024
Davis Cup Více zde

DC: Slovensko podľahlo Čile 1:2

Slovenskí tenisti neuspeli ani v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára. Na harde v čínskom Ču-chaji prehrali s Čile 1:2 a v tabuľke obsadili posledné štvrté miesto. O všetkom rozhodla štvorhra, v ktorej Norbert Gombos s Lukášom Kleinom podľahli páru Nicolas Jarry, Marcelo Barrios Vera 4:6, 7:6(3), 6:7(5).

DC: Kovalík vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 1:1. O vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Tibora Tótha sa na harde v čínskom Ču-chaji zaslúžil Jozef Kovalík, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Alejandra Tabilla 6:4, 6:7(5), 6:1 za 122 minút. Kovalík podal proti 22. hráčovi svetového rebríčka ATP výborný výkon a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére.

DC: Gombos podľahol Garínovi

Slovenskí tenisti prehrávajú vo svojom treťom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 0:1. O úvodný bod pre juhoamerické farby sa na harde v čínskom Ču-chaji postaral Cristian Garín, ktorý v súboji tímových dvojok zdolal Norberta Gombosa 2:6, 6:1, 6:2 za 95 minút. V druhom singli proti sebe nastúpia Jozef Kovalík a Alejandro Tabilo.

DC: Tóth hodnotí stretnutie s USA

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom druhom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po utorkovej prehre s Nemeckom nestačili v piatok na výber USA a podľahli mu rovnako 0:3. Šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už stratili, no stále majú pred sebou ešte jedno stretnutie. V nedeľu o 5.00 h SEČ nastúpia proti reprezentácii Čile.

13. 09. 2024

DC: SR v debli s tesnou prehrou

Slovenskí tenisti stratili šancu na postup na novembrový finálový turnaj Davisovho pohára do Malagy. V druhom vystúpení v C-skupine totiž prehrali na harde v čínskom Ču-chaji s USA 0:3. V záverečnej štvorhre za rozhodnutého stavu podľahli Lukáš Klein s Norbertom Gombosom páru Austin Krajicek, Rajeev Ram vo veľmi vyrovnanom zápase 7:6(4), 6:7(4), 1-10 za 113 minút.