DC: Rumunsko - Slovensko 1:0

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » DC: Rumunsko - Slovensko 1:0

Slovensko prehráva v Konstanci po úvodnej dvojhre daviscupového súboja s Rumunskom v 2. kole I. skupiny euro-africkej zóny 0:1. V bezmála štvorhodinovom súboji podľahol Norbert Gombos domácej jednotke Mariusovi Copilovi v štyroch setoch 6:7(5), 7:6(6), 4:6, 6:7(10). Rumun nastrieľal súperovi 26 es!

Súboj s Copilom (ATP 180.) rozohral Gombos (ATP 126.) sľubne, viedol 3:1, ale súperovi vyšiel rebrejk a rozhodnutie napokon padlo v tajbrejku. Aj v ňom viedol Gombos 4:1, ale náskok neudržal, Copil otočil na 6:4 a set už nepustil z rúk. Aj druhý tajbrejk mal pre Gombosa sľubný priebeh. Viedol v ňom 6:4, ale ani jeden z dvoch setbalov nevyužil. Copil vyvrovnal na 6:6 avšak koncovku tentoraz zaslúžene lepšie zvládol slovenský hráč. Úvod tretieho setu Gombosovi nevyšiel a od tohto momentu sa odvíjal celý jeho priebeh. Rumun brejkol súpera na 1:0, brejk potvrdil na 2:0 a už mal - aj vďaka kvalitnému servisu - kontrolu na vývojom a ujal sa vedenia 2:1 na sety.
Vo štvrtom sete si Gombos prehral hneď na začiatku podanie. Rýchlo sa otriasol a dostal sa do vedenia 4:1. Za stavu 5:3 podával na zisk setu, dopracoval sa aj k setbalu, ten však nevyužil a pomohol súperovi dostať sa opäť na koňa. Tretie tajbrejkové rozuzlenie bolo mimoriadne dramatické. Gombosovi sa núkali šance vynútiť si piaty set, všetky však zostali nevyužité: viedol 4:0 a za stavu 5:2 mal dva servisy. Kľúčovú fázu však nezvládol - Copil otočil, ale za stavu 6:5 prvý mečbal nevyužil. Následne ani Gombos setbal za stavu 7:6. Nasledoval ďalší mečbal Rumuna 8:7, setbal Gombosa 9:8. Za stavu 9:9 esom zvýšil Copil na 10:9, pravda, ani tretí mečbal nepremenil. V kritických chvíľach ho predsa len podržal lepší servis a napokon tajbrejk vyhral 12:10.
Copil v prvom interview pre rumunskú televíziu povedal: ,,Teší ma, že sa mi podarilo pre Rumunsko vybojovať prvý bod. Vedel som, že to bude náročný zápas. Gombos sa od začiatku druhého setu zlepšil, ja som naopak začal kopiť chyby. Vo štvrtom dejstve bolo veľmi dôležité, že sa mi za stavu 3:5 podarilo odvrátiť setbal. V tajbrejku to bola veľká dráma. Ďakujem divákom, ktorí ma dnes aj v ťažkých momentoch vyrtvalo povzbudzovali."  (stz, tasr)

Program stretnutia 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára
RUMUNSKO - SLOVENSKO 1:0

Piatok
Marius Copil - Norbert Gombos 7:6(5), 6:7(6), 6:4, 7:610)

Tóth: Tesná prehra veľmi bolí

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom treťom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po prehrách s Nemeckom a USA nestačili v nedeľu na výber ČIle a podľahli mu 1:2. Hoci pred stretnutím bolo jasné, že šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už nemajú, príkladne bojovali vo všetkých zápasoch a od víťazstva ich delila jediná loptička. Napokon však v záverečnej štvorhre ťahali za kratší koniec a v skupine C obsadili štvrté miesto.

15. 09. 2024
Davis Cup Více zde

DC: Slovensko podľahlo Čile 1:2

Slovenskí tenisti neuspeli ani v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára. Na harde v čínskom Ču-chaji prehrali s Čile 1:2 a v tabuľke obsadili posledné štvrté miesto. O všetkom rozhodla štvorhra, v ktorej Norbert Gombos s Lukášom Kleinom podľahli páru Nicolas Jarry, Marcelo Barrios Vera 4:6, 7:6(3), 6:7(5).

DC: Kovalík vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 1:1. O vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Tibora Tótha sa na harde v čínskom Ču-chaji zaslúžil Jozef Kovalík, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Alejandra Tabilla 6:4, 6:7(5), 6:1 za 122 minút. Kovalík podal proti 22. hráčovi svetového rebríčka ATP výborný výkon a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére.

DC: Gombos podľahol Garínovi

Slovenskí tenisti prehrávajú vo svojom treťom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 0:1. O úvodný bod pre juhoamerické farby sa na harde v čínskom Ču-chaji postaral Cristian Garín, ktorý v súboji tímových dvojok zdolal Norberta Gombosa 2:6, 6:1, 6:2 za 95 minút. V druhom singli proti sebe nastúpia Jozef Kovalík a Alejandro Tabilo.

DC: Tóth hodnotí stretnutie s USA

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom druhom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po utorkovej prehre s Nemeckom nestačili v piatok na výber USA a podľahli mu rovnako 0:3. Šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už stratili, no stále majú pred sebou ešte jedno stretnutie. V nedeľu o 5.00 h SEČ nastúpia proti reprezentácii Čile.

13. 09. 2024

DC: SR v debli s tesnou prehrou

Slovenskí tenisti stratili šancu na postup na novembrový finálový turnaj Davisovho pohára do Malagy. V druhom vystúpení v C-skupine totiž prehrali na harde v čínskom Ču-chaji s USA 0:3. V záverečnej štvorhre za rozhodnutého stavu podľahli Lukáš Klein s Norbertom Gombosom páru Austin Krajicek, Rajeev Ram vo veľmi vyrovnanom zápase 7:6(4), 6:7(4), 1-10 za 113 minút.