Skvelé! Kližan vyrovnal na 2:2

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Skvelé! Kližan vyrovnal na 2:2

Martin Kližan v súboji jednotiek daviscupového play off o postup do svetovej skupiny Poľsko - Slovensko v Gdyni vyronal na 2:2 a udržal slovenské nádeje. Nad Jerzym Janowiczom zvíťazil po výbornom výkone 6:3, 7:6(4), 6:3. O postupujúcom rozhodne záverečná dvojhra tímových dvojok.

,,Janowicz má super servis, ale ja som super returnoval," vravel na mikrofón poľskej televízie Kližan bezporstredne po víťazstve. Na otázku redaktorky, čo povie pred rozhodujúcim zápasom Norbertovi Gombosovi, Kližan, známy svojou spontánnosťou, odvetil: ,,Ak nevyhrá, tak ho zabijem!"

Janowicz začal aktívne, hneď v prvom geme mal dva brejkbaly, ale Kližan hru udržal a bol prvý, kto prelomil servis súpera a brejk potvrdil - 4:1. Slovenský tenista výborne servoval a za stavu 5:3 si vypracoval pri vlastnom podaní na zisk úvodného setu tri setbaly a tretí zužitkoval.
Aj druhý set sa vyvíjal v prospech Kližana. Za stavu 2:2 brejkol poľského dlháňa (203 cm), ale tentoraz brejk nepotvrdil a musel tvrdo bojovať o každý fiftín. Súper zlepšil svoje obávané prvé podanie, dostal slovenskú jednotku pod tlak, ale Kližan dotiahol set do tajbrejku a v ňom otočil z 1:2 na 5:2. Poliak kontroval - 4:5, no na podanie šiel Kližan a už nezaváhal. Vedenie 2:0 na sety priblížilo vyrovnávajúci bod. V hektickom treťom sete, keď pre odpálenie loptičky boli obaja hráči napomínaní, si lepšie nervy i hru udržal Kližan. Súpera brejkol za stavu 4:3 a s prehľadom uzavrel tohtoročnú bilanciu 20 daviscupových víťazných setov bez jedinej straty.

Tóth: Tesná prehra veľmi bolí

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom treťom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po prehrách s Nemeckom a USA nestačili v nedeľu na výber ČIle a podľahli mu 1:2. Hoci pred stretnutím bolo jasné, že šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už nemajú, príkladne bojovali vo všetkých zápasoch a od víťazstva ich delila jediná loptička. Napokon však v záverečnej štvorhre ťahali za kratší koniec a v skupine C obsadili štvrté miesto.

15. 09. 2024
Davis Cup Více zde

DC: Slovensko podľahlo Čile 1:2

Slovenskí tenisti neuspeli ani v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára. Na harde v čínskom Ču-chaji prehrali s Čile 1:2 a v tabuľke obsadili posledné štvrté miesto. O všetkom rozhodla štvorhra, v ktorej Norbert Gombos s Lukášom Kleinom podľahli páru Nicolas Jarry, Marcelo Barrios Vera 4:6, 7:6(3), 6:7(5).

DC: Kovalík vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 1:1. O vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Tibora Tótha sa na harde v čínskom Ču-chaji zaslúžil Jozef Kovalík, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Alejandra Tabilla 6:4, 6:7(5), 6:1 za 122 minút. Kovalík podal proti 22. hráčovi svetového rebríčka ATP výborný výkon a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére.

DC: Gombos podľahol Garínovi

Slovenskí tenisti prehrávajú vo svojom treťom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 0:1. O úvodný bod pre juhoamerické farby sa na harde v čínskom Ču-chaji postaral Cristian Garín, ktorý v súboji tímových dvojok zdolal Norberta Gombosa 2:6, 6:1, 6:2 za 95 minút. V druhom singli proti sebe nastúpia Jozef Kovalík a Alejandro Tabilo.

DC: Tóth hodnotí stretnutie s USA

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom druhom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po utorkovej prehre s Nemeckom nestačili v piatok na výber USA a podľahli mu rovnako 0:3. Šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už stratili, no stále majú pred sebou ešte jedno stretnutie. V nedeľu o 5.00 h SEČ nastúpia proti reprezentácii Čile.

13. 09. 2024

DC: SR v debli s tesnou prehrou

Slovenskí tenisti stratili šancu na postup na novembrový finálový turnaj Davisovho pohára do Malagy. V druhom vystúpení v C-skupine totiž prehrali na harde v čínskom Ču-chaji s USA 0:3. V záverečnej štvorhre za rozhodnutého stavu podľahli Lukáš Klein s Norbertom Gombosom páru Austin Krajicek, Rajeev Ram vo veľmi vyrovnanom zápase 7:6(4), 6:7(4), 1-10 za 113 minút.