Kližan vyrovnal, po piatku 1:1

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Kližan vyrovnal, po piatku 1:1

Slovenskí tenisti hrajú po prvom dni kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára s Kanadou 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domácich sa na antuke v Bratislave postaral Martin Kližan, ktorý zdolal kanadskú dvojku Félixa Augera-Aliassimea 7:5, 6:3. V prvom sete otočil z 2:5. Sobotňajší program odštartuje v AXA aréne NTC o 11.00 h štvorhrou.

Auger-Aliassime Kližana zaskočil tlakom úderov k základnej čiare. A hoci mu nešlo prvé podanie, aktívny bol aj po druhom, Kližan bol neistý a robil chybu za chybou, Chytil sa za stavu 0:3 kvalitným servisom a prvý víťazný gem zakončil parádnym “slajsnutým” stopbalom. Lenže vzápätí bol pri preberaní iniciatívy príliš netrpezlivý a súper viedol 4:1. Za stavu 5:3 podával Kanaďan na víťazstvo v sete a vyšli mu štyri prvé podania. Klužan ho však napriek tomu brejkom, následne získal aj ďalšie tri gemy a prvý set sa stal jeho korisťou. Najlepší slovenský singlista začal hrať oveľa trpezlivejšie, čo bol kľúč k obratu. Často využíval topspinové údery a vysoké "kopce" na súpera platili.

V druhom sete bol Kližan v hernej pohode. dominoval vo výmenách, kratšie údery Kanaďana nekompromisne trestal forhendovými winnermi. Po dvoch brejkoch odskočil súperovi na 5:1. Auger-Aliassime ešte znížil na 3:5, no v desiatom geme premenil Kližan pri podaní súpera hneď prvý mečbal a zabezpečil Slovensku vyrovnávajúci bod.

"Bol to veľmi ťažký zápas a som veľmi rád, že som ho zvládol. Felix je výborný hráč, ktorý bude onedlho v prvej svetovej stovke. Na začiatku zápasu som robil viac chýb. Za stavu 2:5 mi veľmi pomohla naša lavička i diváci, ktorí ma vyburcovali. Zmenil som taktiku, začal som mu to viac dvíhať. čo na súpera platilo a podarilo sa mi otočiť nepriaznivý vývoj. Druhý set bol už v mojej réžii. Už sa teším na sobotu, ktorá bude veľmi zaujímavá. Veľa napovie už úvodná štvorhra," uviedol Kližan.
      Slovenský kapitán Dominik Hrbatý bol spokojný s výkonmi debutanta Horanského i Kližana. "Na to, že Filip absolvoval daviscupovú premiéru, podal nadštandardný výkon. O jeho prehre rozhodlo pár loptičiek. Škoda, že sa mu nepodarilo využiť niektoré nádejné stavy pri súperovom podania. Shapovalov hral rýchlo, čo trochu Filipovi robilo problémy. Martin kližan sa snažil byť v úvode svojho duelu až príliš aktívny, z čoho pramenili chyby. Felix naopak začal vo veľkom štýle. Od stavu 5:2 však predsa len začal hrať kratšie údery, čo bola voda na mlyn Martina, ktorý mohol naplno uplatniť svoj forhend. Od tohto momentu to už bolo prakticky na jednu bránku."
      Auger-Aliassime si daviscupový duel užil. "Začal som veľmi dobre. Ani som nesníval o tom, že by sa mi mohlo tak dariť. Martin však potom našiel svoj rytmus, začal ma tlačiť na returne. V druhom sete už dominoval." Kanadský kapitán Frank Dancevič bol s výkonom 18-ročného mladíka spokojný. "Felix Odviedol dobrú robotu, dokázal udržať na uzde emócie. Ukázalo sa však, že Kližan má obrovské skúsenosti a antuka mu sedí. Pre Felixa to bola dobrá lekcia. Do štvorhry zatiaľ počítam s ním a Denisom Shapovalovom."  (tasr)

Kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára

SLOVENSKO - Kanada 1:1 po prvom dni

Filip Horanský - Denis Shapovalov 4:6, 5:7

Martin Kližan - Félix Auger-Aliassime 7:5, 6:3

sobota 11.00 Filip Polášek, Igor Zelenay - Auger-Aliassime, Shapovalov, Kližan - Shapovalov, Horanský - Auger-Aliassime

Fotogaléria

•

Vložené: 01. 02. 2019       Kategória: Davis Cup

Tóth: Tesná prehra veľmi bolí

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom treťom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po prehrách s Nemeckom a USA nestačili v nedeľu na výber ČIle a podľahli mu 1:2. Hoci pred stretnutím bolo jasné, že šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už nemajú, príkladne bojovali vo všetkých zápasoch a od víťazstva ich delila jediná loptička. Napokon však v záverečnej štvorhre ťahali za kratší koniec a v skupine C obsadili štvrté miesto.

15. 09. 2024
Davis Cup Více zde

DC: Slovensko podľahlo Čile 1:2

Slovenskí tenisti neuspeli ani v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára. Na harde v čínskom Ču-chaji prehrali s Čile 1:2 a v tabuľke obsadili posledné štvrté miesto. O všetkom rozhodla štvorhra, v ktorej Norbert Gombos s Lukášom Kleinom podľahli páru Nicolas Jarry, Marcelo Barrios Vera 4:6, 7:6(3), 6:7(5).

DC: Kovalík vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 1:1. O vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Tibora Tótha sa na harde v čínskom Ču-chaji zaslúžil Jozef Kovalík, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Alejandra Tabilla 6:4, 6:7(5), 6:1 za 122 minút. Kovalík podal proti 22. hráčovi svetového rebríčka ATP výborný výkon a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére.

DC: Gombos podľahol Garínovi

Slovenskí tenisti prehrávajú vo svojom treťom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 0:1. O úvodný bod pre juhoamerické farby sa na harde v čínskom Ču-chaji postaral Cristian Garín, ktorý v súboji tímových dvojok zdolal Norberta Gombosa 2:6, 6:1, 6:2 za 95 minút. V druhom singli proti sebe nastúpia Jozef Kovalík a Alejandro Tabilo.

DC: Tóth hodnotí stretnutie s USA

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom druhom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po utorkovej prehre s Nemeckom nestačili v piatok na výber USA a podľahli mu rovnako 0:3. Šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už stratili, no stále majú pred sebou ešte jedno stretnutie. V nedeľu o 5.00 h SEČ nastúpia proti reprezentácii Čile.

13. 09. 2024

DC: SR v debli s tesnou prehrou

Slovenskí tenisti stratili šancu na postup na novembrový finálový turnaj Davisovho pohára do Malagy. V druhom vystúpení v C-skupine totiž prehrali na harde v čínskom Ču-chaji s USA 0:3. V záverečnej štvorhre za rozhodnutého stavu podľahli Lukáš Klein s Norbertom Gombosom páru Austin Krajicek, Rajeev Ram vo veľmi vyrovnanom zápase 7:6(4), 6:7(4), 1-10 za 113 minút.