Po prehre 2:3 SR o záchranu

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Po prehre 2:3 SR o záchranu

Slovenskí tenisti budú hrať na jeseň iba o záchranu v l. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára. V dueli 2. kola totiž prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Bosnou a Hercegovinou 2:3. O všetkom rozhodla až záverečná dvojhra, v ktorej Jozef Kovalík prehral s bosnianskou dvojkou Mirzom Bašičom 6:7 (0), 6:2, 3:6. Slováci budú bojovať v októbri o záchranu proti neúspešnému zo súboja medzi Ruskom a Bieloruskom. Bosnu a Hercegovinu čaká v septembri baráž o svetovú skupinu.

Kovalík, ktorý v záverečnom singli nahradil pôvodne nominovaného Norberta Gombosa, mal v úvode zápasu s Bašičom dvakrát brejk k dobru, keď viedol 3:1 a 4:2. Bosniak si však v oboch prípadoch zobral späť stratené podanie a dotiahol prvý set do tajbrejku, v ktorom Kovalíka deklasoval, keď mu nedovolil uhrať ani jedinú loptičku. Bašič v tejto fáze zápasu skvele podával, hral agresívne od základnej čiary a na jeho konto pribúdal jeden víťazný úder za druhým.
      Kovalík sa po neúspešnom tajbrejku rýchlo otriasol, v druhom sete dvakrát prelomil podanie Bašiča a vynútil si rozhodujúce dejstvo. Slovenský reprezentant sa chytil na returne, začal mať navrch pri dlhších výmenách. Na Bašiča, ktorý na úvod sobotňajšieho programu odohral po boku Tomislava Brkiča víťaznú štvorhru, v týchto chvíľach akoby doľahla únava. Pred začiatkom tretieho setu sa však zmobilizoval, po brejku v druhom geme odskočil Kovalíkovi na 3:0 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenil vďaka esu v poradí druhý mečbal.

Podľa nového slovenského daviscupového kapitána Dominika Hrbatého o konečnom výsledku rozhodlo pár loptičiek. "Chalani dali do toho maximum a poďakoval som im za predvedené výkony. Škoda štvorhry. Andrej s Igorom boli na začiatku nervózni, stuhnutejší a potom nevedeli naskočiť do vlaku. Martin Kližan odohral famózny zápas a Džumhurovi nedal šancu. Jojo Kovalík začal proti Bašičovi dobre, škoda, že neudržal v prvom sete brejk. Súper sa potom uvoľnil a hral nadpriemerne, mal vysoké percento prvého podania." (tasr)

Tóth: Tesná prehra veľmi bolí

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom treťom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po prehrách s Nemeckom a USA nestačili v nedeľu na výber ČIle a podľahli mu 1:2. Hoci pred stretnutím bolo jasné, že šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už nemajú, príkladne bojovali vo všetkých zápasoch a od víťazstva ich delila jediná loptička. Napokon však v záverečnej štvorhre ťahali za kratší koniec a v skupine C obsadili štvrté miesto.

15. 09. 2024
Davis Cup Více zde

DC: Slovensko podľahlo Čile 1:2

Slovenskí tenisti neuspeli ani v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára. Na harde v čínskom Ču-chaji prehrali s Čile 1:2 a v tabuľke obsadili posledné štvrté miesto. O všetkom rozhodla štvorhra, v ktorej Norbert Gombos s Lukášom Kleinom podľahli páru Nicolas Jarry, Marcelo Barrios Vera 4:6, 7:6(3), 6:7(5).

DC: Kovalík vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 1:1. O vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Tibora Tótha sa na harde v čínskom Ču-chaji zaslúžil Jozef Kovalík, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Alejandra Tabilla 6:4, 6:7(5), 6:1 za 122 minút. Kovalík podal proti 22. hráčovi svetového rebríčka ATP výborný výkon a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére.

DC: Gombos podľahol Garínovi

Slovenskí tenisti prehrávajú vo svojom treťom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 0:1. O úvodný bod pre juhoamerické farby sa na harde v čínskom Ču-chaji postaral Cristian Garín, ktorý v súboji tímových dvojok zdolal Norberta Gombosa 2:6, 6:1, 6:2 za 95 minút. V druhom singli proti sebe nastúpia Jozef Kovalík a Alejandro Tabilo.

DC: Tóth hodnotí stretnutie s USA

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom druhom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po utorkovej prehre s Nemeckom nestačili v piatok na výber USA a podľahli mu rovnako 0:3. Šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už stratili, no stále majú pred sebou ešte jedno stretnutie. V nedeľu o 5.00 h SEČ nastúpia proti reprezentácii Čile.

13. 09. 2024

DC: SR v debli s tesnou prehrou

Slovenskí tenisti stratili šancu na postup na novembrový finálový turnaj Davisovho pohára do Malagy. V druhom vystúpení v C-skupine totiž prehrali na harde v čínskom Ču-chaji s USA 0:3. V záverečnej štvorhre za rozhodnutého stavu podľahli Lukáš Klein s Norbertom Gombosom páru Austin Krajicek, Rajeev Ram vo veľmi vyrovnanom zápase 7:6(4), 6:7(4), 1-10 za 113 minút.