• ADIFEX

Už len bod chýba na postup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup » Už len bod chýba na postup

news img

Po piatkových dvojhrách 1. kola I. skupiny Davis Cupu Slovensko - Slovinsko vedie v AEGON aréne v Bratislave domáci tím 2:0. K postupu do júlového druhého kola chýba družstvu kapitána Miloša Mečířa už iba bod, ktorý môže získať v sobotu vo štvorhre. O body Slovenska sa v piatok postarali Martin Kližan a Norbert Gombos.

Po výhre Kližana nad Žemljom nastúpil v pozícii tímovej dvojky Norbert Gombos (117. ATP) proti Tomovi Kočevarovi-Dešmanovi (548. ATP). Ten nahradil tesne pred súbojom pôvodne nominovanú jednotku Slovincov, nedávno operovaného, Blaža Kavčiča.Výkonnostný rozdiel medzi zverencom Borisa Borgulu a slovinským debutantom bol značný, Gombos zvíťazil 6:2, 6:4, 7:6(3).
V prvom sete držal Kočevar Dešman s Gombosom krok iba do stavu 2:2. Ďalšie štyri gemy sa stali korisťou víťaza minulotýždňového challengeru vo francúzskom Cherbourgu, ktorý skvele podával a pri dlhších výmenách od základnej čiary dokázal zatlačiť Slovinca do defenzívy. O osude druhého dejstva rozhodol Gombosov brejk v treťom geme, v ktorom rodák z Galanty predviedol dva víťazné returny. V úvode tretieho setu Gombos po rýchlom brejku odskočil súperovi na 4:2. Kočevar Dešman však v ďalších minútach otočil na 5:4 a v desiatom geme mal k dispozícii setbal. Gombos ho ale odvrátil esom a vynútil si tajbrejk, v ktorom dominoval. Za stavu 6:3 premenil v poradí druhý mečbal a pripísal si na konto druhý triumf v Davisovom pohári. Vlani pri premiére v zápase proti Rakúsku po výbornom výkone zvíťazil nad Dominicom Thiemom.
Norbert Gombos sa o zmene v slovinskej nominácii dozvedel v šatni pred zápasom. "Prišiel ku mne vrchný rozhodca, že prišlo k zmene a Kavčič nenastúpi. Ja som čakal, že bude hrať. S Kočevarom Dešmanom sme spolu hrali pred piatimi rokmi, keď som začínal s turnajmi kategórie futures. V tréningu hral veľmi solídne, vyrovnane so spoluhráčmi a vedel som, že to bude ťažký zápas. Sústredil som sa svoj výkon a na to, aby som získal druhý bod. Som rád, že sa mi to podarilo a že tom to v treťom sete doklepol," povedal v prvej reakcii pre RTVS.
Miloslav Mečíř, slovenský kapitán: "Určite som veľmi šťastný, mať dva body po prvom dni, viac si nemôžem želať. Obaja chalani boli v dobrej pohode, no neboli to ľahké zápasy. Martin musel zvládnuť prechod z antuky, no zlepšoval sa počas zápasu. Slovinci nám to trochu uľahčili, že nenastúpil Kavčič, ani Kočevar Dešman však nebol oveľa slabší. Norovi som v treťom sete prízvukoval, aby hral svoju hru a myslel pozitívne. Začiatok mal fantastický. Drobná kríza môže prísť, no netreba tomu podľahnúť."
V daviscupovej histórii ide o prvý vzájomný súboj. Slováci vlani po domácich triumfoch nad Lotyšskom a Rakúskom postúpili do baráže o svetovú skupinu, v nej však prehrali v Chicagu s favorizovaným tímom USA hladko 0:5. Víťaz bratislavského súboja nastúpi koncom júla v 2. kole proti lepšiemu z dvojice Rumunsko - Izrael, Slováci by s určitosťou hrali vonku. Po prvom dni vedú Rumuni 2:0. (tasr)

1. kolo I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára
Slovensko - Slovinsko 2:0
Piatok:
Martin Kližan - Grega Žemlja 7:5, 6:3, 6:4
Norbert Gombos - Tom Kočevar-Dešman 6:2, 6:4, 7:6(3).
Sobota 14.30 Kližan, Igor Zelenay - Žemlja, Kavčič
Nedeľa 12.00 Kližan - Kavčič, Gombos - Žemlja

Vložené: 06. 03. 2015       Kategória: Davis Cup

news img

Tóth: Tesná prehra veľmi bolí

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom treťom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po prehrách s Nemeckom a USA nestačili v nedeľu na výber ČIle a podľahli mu 1:2. Hoci pred stretnutím bolo jasné, že šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už nemajú, príkladne bojovali vo všetkých zápasoch a od víťazstva ich delila jediná loptička. Napokon však v záverečnej štvorhre ťahali za kratší koniec a v skupine C obsadili štvrté miesto.

15. 09. 2024
Davis Cup Více zde

news img

DC: Slovensko podľahlo Čile 1:2

Slovenskí tenisti neuspeli ani v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára. Na harde v čínskom Ču-chaji prehrali s Čile 1:2 a v tabuľke obsadili posledné štvrté miesto. O všetkom rozhodla štvorhra, v ktorej Norbert Gombos s Lukášom Kleinom podľahli páru Nicolas Jarry, Marcelo Barrios Vera 4:6, 7:6(3), 6:7(5).

news img

DC: Kovalík vyrovnal na 1:1

Slovenskí tenisti hrajú v záverečnom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 1:1. O vyrovnávajúci bod pre tím kapitána Tibora Tótha sa na harde v čínskom Ču-chaji zaslúžil Jozef Kovalík, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Alejandra Tabilla 6:4, 6:7(5), 6:1 za 122 minút. Kovalík podal proti 22. hráčovi svetového rebríčka ATP výborný výkon a získal jeden z najcennejších skalpov v kariére.

news img

DC: Gombos podľahol Garínovi

Slovenskí tenisti prehrávajú vo svojom treťom vystúpení v C-skupine na finálovom turnaji Davisovho pohára s Čile 0:1. O úvodný bod pre juhoamerické farby sa na harde v čínskom Ču-chaji postaral Cristian Garín, ktorý v súboji tímových dvojok zdolal Norberta Gombosa 2:6, 6:1, 6:2 za 95 minút. V druhom singli proti sebe nastúpia Jozef Kovalík a Alejandro Tabilo.

news img

DC: Tóth hodnotí stretnutie s USA

Slovenskí reprezentanti prehrali aj vo svojom druhom stretnutí skupiny C finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Po utorkovej prehre s Nemeckom nestačili v piatok na výber USA a podľahli mu rovnako 0:3. Šancu na postup medzi najlepšiu osmičku už stratili, no stále majú pred sebou ešte jedno stretnutie. V nedeľu o 5.00 h SEČ nastúpia proti reprezentácii Čile.

13. 09. 2024

news img

DC: SR v debli s tesnou prehrou

Slovenskí tenisti stratili šancu na postup na novembrový finálový turnaj Davisovho pohára do Malagy. V druhom vystúpení v C-skupine totiž prehrali na harde v čínskom Ču-chaji s USA 0:3. V záverečnej štvorhre za rozhodnutého stavu podľahli Lukáš Klein s Norbertom Gombosom páru Austin Krajicek, Rajeev Ram vo veľmi vyrovnanom zápase 7:6(4), 6:7(4), 1-10 za 113 minút.