Kongres STZ v sobotu 29. novembra 2014 so začiatkom o 10.00 bude v poradí siedmym v ére samostatnosti. Osemdesiat pozvaných delegátov bude v rámci neho v NTC voliť prezidenta STZ na ďalšie štvorročné obdobie.

Kandidátom na funkciu prezidenta STZ je opäť Tibor Macko, ktorého na tento post na svojom poslednom zasadnutí odporučil výkonný výbor STZ. Úradujúci prezident teraz zavŕši štvrté funkčné obdobie. V roku 1998 ho zvolili delegáti na mimoriadnom kongrese STZ.
Hlavnými bodmi programu budú správy o činnosti a hospodárení zväzu, spoločností STZ marketing a NTC za obdobie rokov 2011 -2014. Na kongrese odznie aj návrh koncepcie rozvoja STZ na obdobie 2015-2018. Súčasťou kongresu je i tradičné oceňovanie členov STZ za rozvoj tenisu.
Po skončení kongresu zasadá Rada STZ, ktorá schvaľuje úpravu športovo-technických predpisov, hospodárenie zväzu, volí predsedu a predsedníctvo rady, členov Výkonného výboru STZ a kontrolných orgánov.

Medzi dvoma kongresmi
Čo dosiahol slovenský tenis v jednotlivých rokoch medzi kongresmi 2010 a 2014? Je sa čím pochváliť. Vybrali sme len špičkové výsledky v kategóriách dospelých a juniorov a na porovnanie postavenie najlepších Slovákov v rebríčkoch.
TOP výsledky 2011

Dominika Cibulková vyhrala v Moskve svoj prvý turnaj WTA a bola vo štvrťfinále Wimbledonu * Daniela Hantuchová zvíťazila v Pattayi a Magdaléna Rybáriková v Memphise * Filip Horanský sa stal víťazom juniorskej štvorhry na Australian Open a hráčom svetovej desiatky juniorov * Karolína Schmiedlová získala bronz vo dvojhre na ME do 18 rokov

TOP výsledky 2012

Po výhrach nad Francúzskom a Španielskom postúpilo Slovensko do svetovej skupiny vo Fed Cupe * Martin Kližan vyhral v Petrohrade prvý titul na okruhu ATP, stal sa hráčom TOP 30 a ATP ho vyhlásila za nováčika roka * Dominika Cibulková vyhrala turnaj v Carlsbade, bola vo štvrťfinále Roland Garros a stala sa hráčkou TOP 15 * Hantuchová a Rybáriková získali ďalšie tituly na okruhu WTA * Karolína Schmiedlová bola vo finále juniorskej dvojhry na Roland Garros * juniorsky SR sa stali majsterkami Európy do 18 rokov, Petra Uberalová vyhrala na ME do 18 rokov dvojhru, bola vo finále štvorhry junioriek na US Open a stala sa medzi juniorkami hráčkou TOP 10 * Patrik Fabian a Matej Maruščák získali vo štvorhre juniorov do 18 rokov na ME zlato * Hráčky SR do 14 rokov vyhrali titul na MS tímov

TOP výsledky 2013

Fedcupový tím SR našiel premožiteľa až v moskovskom semifinále s Ruskom * Daniela Hantuchová získala v Birminghame svoj 6. titul na okruhu WTA a bola vo štvrťfinále US Open, Rybáriková obhájila víťazstvo vo Washingtone, Cibulková vyhrala turnaj v Stanforde * Do svetovej stovky sa prebojovali Jana Čepelová a Karolína Schmiedlová, a tak malo Slovensko po prvý raz od augusta 2004 päť tenistiek v prvej svetovej stovke * Uberalová si zahrala finále štvorhry junioriek vo Wimbledone * Viktória Kužmová a Tereza Mihalíková získali zlato vo dvojhre (Kužmová) a spolu vo štvorhre na EYOF v Holandsku

TOP výsledky 2014

Dominika Cibulková sa postupom do finále Australian Open stala prvou slovenskou grandslamovou finalistkou v ére samostatnosti * V mexickom Acapulcu získala Cibulková ďalší titul na okruhu WTA, bola vo štvrťfinále v Indian Wells a v semifinále v Miami a stala sa hráčkou TOP 10 ako piata Slovenka histórie (Mečíř, Kučera, Habšudová, Hantuchová) * Daviscupový tím SR vyhral nad Lotyšskom a Rakúskom a s odstupom 6 rokov sa pokúšal o postup do svetovej skupiny (prehral v USA) * Martin Kližan vyhral turnaj v Mníchove a rok, ktorý začínal mimo stovky, ukončil na 34. mieste * Najcennejším skalpom Kližana bolo pekinské víťazstvo nad Nadalom, vďaka ktorému sa prvý raz v kariére dostal do semifinále na turnaji ATP World Tour 500 * Rybáriková bola vo finále v New Havene a v semifinále štvorhry vo Wimbledone * Čepelová zdolala na zelenej antuke v Charlestone v 2. kole Serenu Williamsovú a prebojovala sa do svojho prvého finále na okruhu WTA * Víťazkou Slovak Open v Trnave sa stala Karolína Schmiedlová * Družstvo Slovenska hráčok do 16 rokov získalo striebro na MS, tím tenistiek do 18 rokov bol bronzový na ME * Kristína Schmiedlová bola vo finále juniorskej dvojhry vo Wimbledone, na Roland Garros bola vo štvrťfinále podobne ako Rebecca Šramková * Na US Open bola juniorka Tereza Mihalíková vo finále juniorskej štvorhry a v semifinále bola dvojica Kristína Schmiedlová, Viktória Kužmová

Čellár a Moussa víťazmi áčka staršieho žiactva v Leviciach

Martin Čellár (Šport Park Lúčky) a Aaliyah Moussa (TC Topoľčany) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji staršieho žiactva v Leviciach. Čellár si vo finále poradil s Pavlom Liskom (TK Žilina) a zdolal ho hladko 6:1, 6:2. Vo štvorhre chlapcov si prvenstvo vybojovali Lukáš Herman (TK ZZO Čadca) s Pavlom Liskom, vo veľmi vyrovnanom súboji o titul zdolali najvyššie nasadený pár Lukáš Budoš (TK Slovan Bratislava) s Lukasom Siqueirom (TK Slávia STU Bratislava) 7:6(8), 2:6, 14-12.

20. 09. 2024
Tenis doma Více zde

Medzinárodný turnaj TEJT 1 do 16 rokov v Humennom

V týždni od 16. septembra 2024 sa na dvorcoch 1. TC Humenné uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 1 chlapcov a dievčat do 16 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

16. 09. 2024

Čierny víťazom dvojhry na TEJT 2 do 14 rokov v Humennom

Filip Čierny získal titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 2 hráčov do 14 rokov v Humennom. Šiesty nasadený hráči si vo finále poradil s osmičkou pavúka Stefanom Robertom Szabom z Rumunska a zdolal ho 6:4, 6:4. Štrnásťročný Slovák získal svoj prvý singlový titul na okruhu TEJT v kategórii do 14 rokov. Vo štvorhre si titul vybojoval Sebastián Janda po boku Ukrajinca Antona Talamu.

15. 09. 2024

Paulovčák a Hradecká víťazmi áčka dorastu v Prievidzi

Sebastián Paulovčák (TJT Michalovce) a Lucia Hradecká (TK Slávia SPU Nitra) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dorastu v Prievidzi. Paulovčák si mal vo finále zmerať sily s Matejom Markovičom (TK Slávia STU Bratislava), ktorý však na súboj nenastúpil kvôli chorobe. Vo štvorhre sa z titulu tešili Oliver Kecskés (Hi-Ten TAC D. Streda) s Nikolasom Paulovičom (TK Slovan Bratislava), ktorí zdolali pár Paulovčák, Markovič vo vyrovnanom zápase 5:7, 6:4, 11-9.

13. 09. 2024

ME U14: Križan a Masaryková do 4. kola

Na ME hráčov do 14 rokov v českom Moste sa predstavila štvorica Slovákov - Richard Križan, Max Lörinčík, Viktória Nováková a Laura Masaryková. Všetci mali na úvod voľný žreb a do bojov zasiahli až v druhom kole. Z chlapcov sa ďalej prebojoval Richard Križan, ktorý v druhom kole zdolal Švajčiara Colina Landryho 6:4, 3:6, 6:3 a v treťom si poradil s Rakúšanom Moritzom Freitagom 6:0, 6:3. Max Lörinčík nestačil na Poliaka Blažeja Krzyska a prehral 1:6, 2:6. Vo štvorhre mali chlapci v prvom kole voľný žreb.

11. 09. 2024

Tipos generálnym partnerom STZ

Novým generálnym partnerom Slovenského tenisového zväzu sa až do sezóny 2026/2027 stala spoločnosť TIPOS. V rámci tohto partnerstva bude podporovať slovenských reprezentantov na svetových podujatiach, medzi ktorými nebude chýbať napríklad Davis Cup. Podpora sa však nebude týkať iba profesionálov, ale aj mladých talentov. TIPOS bude aj hlavným partnerom prestížneho turnaja Slovak Open, ktorý sa každoročne odohráva v bratislavskom Národnom tenisovom centre. TLAČOVÁ SPRÁVA