V Košiciach rumunské tornádo

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » V Košiciach rumunské tornádo

Akademik Cup 2013 v Košiciach organizoval už po siedmy raz tenisový klub VSE TK Akademik Košice. Na medzinárodnom turnaji do 14 rokov dominovali rumunskí hráči, ktorí získali tri zo štyroch cenných trofejí.

Tohto roku nás zastihlo niekoľko prekážok, ktoré sa nám podarilo zdolať k spokojnosti všetkých zúčastnených a bez väčších problémov.
V prvý hrací deň nás prekvapila porucha na elektrickom vedení, ktorú sa podarilo odstrániť elektrárňam doobeda. Našťastie nás počasie podržalo. Bolo príjemne teplo, a preto nemuseli byť zápasy prerušené. V prvý deň bolo plánovaných 40 zápasov. Nikto nepredpokladal, keďže bolo pekne a teplo, ba užívali sme aj prvé kávičky na letnej terase, že nás v piatok zastihne víchrica so značnou snehovou nádielkou. Napriek týmto okolnostiam sa nám podarilo turnaj opäť zvládnuť a po odozvách od rodičov a zúčastnených hráčov sme mohli byť spokojní s jeho organizačnou úrovňou.
Nedá nám nespomenúť spokojnosť s udelenými turnajovými trofejami. Na to sme každoročne zvyknutí. Tu rozhodne nešetríme a všetci oceňovaní hráči boli nadšení s pohármi a medailami.
Na turnaji sa zúčastnilo v kvalifikácii 22 chlapcov a 15 dievčat a obe hlavné súťaže boli plne obsadené čiže po 48 hráčov. V hlavnej súťaži chlapcov štartovalo 11 slovenských hráčov, spomedzi ktorých sa najďalej prebojoval Dominik Hrunčák. Celkovému víťazovi podľahol až v semifinále.
S hlavným rozhodcom Vladimírom Gerhartom sme sa zhodli, že predčasným finále bol zápas Rakúšana Gariela Hubera proti víťazovi Edrisovi Fetisleamovi, v ktorom rakúsky tenista prehral 6:3, 2:6, 5:7. Žiaľ, vo štvrťfinále malo Slovensko zastúpenie len vďaka Hrunčákovi. Finále chlapčenskej dvojhry odohrali rumunskí reprezentanti. Po naozaj veľmi slabom výkone oboch hráčov vyhral Edris Fetisleam nad Ionaom Lucom Vidanom 6:1, 6:4. Vo štvorhre dominovali opäť Rumuni, ktorí zdolali domácu dvojicu D. Hrunčák, D. Juras 7:5, 6:2.
Vo štvrťfinále dievčat to už vyzeralo lepšie. Mali sme v ňom až štyri slovenské hráčky A. Pillárovú, L. Roháčovú, M. Timkovú a T. Pavličkovú. Z nich sa do semifinále prebojovali prvé dve spomínané. Alexandra Pillárová sa stretla s piatou nasadenou Rumunkou Izabelou Gabrielou Novacovou, ktorej podľahla 4:6, 3:6. Do finále sa nepodarilo prebojovať ani Laure Roháčovej. Tá síce odolávala a bojovala až do konca, ale nakoniec sa z víťazstva radovala Ioana Gunová s Rumunska. Ani dievčenské finále neprinieslo veľký tenis, ale v porovnaní s chlapcami to bol o niečo kvalitnejší duel so šťastným koncom pre najvyššie nasadenú Gunovú, ktorá vyhrala 6:3, 6:1. Rumunské tornádo sa podarilo zastaviť aspoň vo štvorhre dievčat. Titul si vybojovali Pillárová s Roháčovou a odniesli si nielen trofej, ale jediné víťazstvo nad rumunskými hráčkami Gunová, Novacová 6:2, 6:1. Tretie miesto sa podarilo vybojovať dvojici Caroline Guglielmetti, Timea Pavlíčková.
Turnaj bol z hernej stránky slabší ako po minulé roky. Na druhej strane veľmi vydarený z pohľadu účasti. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať všetkým za bezproblémový priebeh. Ceníme si to, lebo týždeň bol náročný pre všetkých - zúčastnených aj organizátorov. Chceme sa poďakovať generálnemu partnerovi klubu VSE TK Akademik Košice a tým je Východoslovenská energetika, a.s. RWE Group ako aj vrchnému rozhodcovi Vladimírovi Gerhartovi a jeho asistentke Monike Lešniakovej i celému tímu organizátorov, ktorí prispeli k vydarenej tenisovej akcii.
Tomáš Záborský, organizátor turnaja a asistent rozhodcu

Vložené: 17. 03. 2013       Kategória: Tenis doma

Čellár a Moussa víťazmi áčka staršieho žiactva v Leviciach

Martin Čellár (Šport Park Lúčky) a Aaliyah Moussa (TC Topoľčany) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji staršieho žiactva v Leviciach. Čellár si vo finále poradil s Pavlom Liskom (TK Žilina) a zdolal ho hladko 6:1, 6:2. Vo štvorhre chlapcov si prvenstvo vybojovali Lukáš Herman (TK ZZO Čadca) s Pavlom Liskom, vo veľmi vyrovnanom súboji o titul zdolali najvyššie nasadený pár Lukáš Budoš (TK Slovan Bratislava) s Lukasom Siqueirom (TK Slávia STU Bratislava) 7:6(8), 2:6, 14-12.

20. 09. 2024
Tenis doma Více zde

Medzinárodný turnaj TEJT 1 do 16 rokov v Humennom

V týždni od 16. septembra 2024 sa na dvorcoch 1. TC Humenné uskutoční medzinárodný turnaj kategórie TEJT 1 chlapcov a dievčat do 16 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.

16. 09. 2024

Čierny víťazom dvojhry na TEJT 2 do 14 rokov v Humennom

Filip Čierny získal titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 2 hráčov do 14 rokov v Humennom. Šiesty nasadený hráči si vo finále poradil s osmičkou pavúka Stefanom Robertom Szabom z Rumunska a zdolal ho 6:4, 6:4. Štrnásťročný Slovák získal svoj prvý singlový titul na okruhu TEJT v kategórii do 14 rokov. Vo štvorhre si titul vybojoval Sebastián Janda po boku Ukrajinca Antona Talamu.

15. 09. 2024

Paulovčák a Hradecká víťazmi áčka dorastu v Prievidzi

Sebastián Paulovčák (TJT Michalovce) a Lucia Hradecká (TK Slávia SPU Nitra) získali titul vo dvojhre na áčkovom turnaji dorastu v Prievidzi. Paulovčák si mal vo finále zmerať sily s Matejom Markovičom (TK Slávia STU Bratislava), ktorý však na súboj nenastúpil kvôli chorobe. Vo štvorhre sa z titulu tešili Oliver Kecskés (Hi-Ten TAC D. Streda) s Nikolasom Paulovičom (TK Slovan Bratislava), ktorí zdolali pár Paulovčák, Markovič vo vyrovnanom zápase 5:7, 6:4, 11-9.

13. 09. 2024

ME U14: Križan a Masaryková do 4. kola

Na ME hráčov do 14 rokov v českom Moste sa predstavila štvorica Slovákov - Richard Križan, Max Lörinčík, Viktória Nováková a Laura Masaryková. Všetci mali na úvod voľný žreb a do bojov zasiahli až v druhom kole. Z chlapcov sa ďalej prebojoval Richard Križan, ktorý v druhom kole zdolal Švajčiara Colina Landryho 6:4, 3:6, 6:3 a v treťom si poradil s Rakúšanom Moritzom Freitagom 6:0, 6:3. Max Lörinčík nestačil na Poliaka Blažeja Krzyska a prehral 1:6, 2:6. Vo štvorhre mali chlapci v prvom kole voľný žreb.

11. 09. 2024

Tipos generálnym partnerom STZ

Novým generálnym partnerom Slovenského tenisového zväzu sa až do sezóny 2026/2027 stala spoločnosť TIPOS. V rámci tohto partnerstva bude podporovať slovenských reprezentantov na svetových podujatiach, medzi ktorými nebude chýbať napríklad Davis Cup. Podpora sa však nebude týkať iba profesionálov, ale aj mladých talentov. TIPOS bude aj hlavným partnerom prestížneho turnaja Slovak Open, ktorý sa každoročne odohráva v bratislavskom Národnom tenisovom centre. TLAČOVÁ SPRÁVA